Arhiva članaka - 2022

SSGZ proglašenje najuspješnijih u Zagrebu 2022

U četvrtak 15.12. u hotelu Hilton Garden Inn Sportski savez Grada Zagreba je održao proglašenje najuspješnijih u Zagrebu. Dodjeli nagrada i priznanja nazočili su brojni sportaši, sportski djelatnici i uglednici.

Trofej SSGZ-a (nagrada za životno djelo) bila je urućena našem počasnom predsjendiku Ivici Laziću.

Ivica Lazić član je Udruge invalida rada Zagreba od njezina osnivanja 1966. godine. Najveće natjecateljsko postgnuće mu je brončana Paraolimpijska medalja u sjedećoj odbojci s Paraolimpijskih igara 980. godine (Arnhem, Nizozemska), nastup pod zastavom Republike Hrvatske u Barceloni 1992., te osvajanje brončane medalje na Prvenstvu Europe u sjedećoj odbojci 1998. godine (Budimpešta, Mađarska). Osvajao je medalje po Europi, Hrvatskoj, Sloveniji te bivšoj Jugoslaviji u mnogim disciplinama (sjedeća odbojka, streljaštvo, plivanje, kuglanje, šah, stolni tenis, auto-rally). Iako se bavio s mnoštvom sportova streljaštvo je njegova ljubav. Osvajač je zlatnih, srebrnih i brončanih medalja s raznih Europskih i domaćih natjecanja u konkurenciji osoba s invaliditetom. Godine 1999. osnovao je Sportsko društvo invalida rada Zagreb, a 2006. godine Streljački klub invalida rada – Zagreb. Gospodin Lazić danas je u 82. godini života i iako je iza njega 55 godina bavljenja sportom ne misli još stat. Ivica Lazić je još uvijek aktvan sportski djelatnik na mnogim poljima sporta, a i sam kaže „dok me zdravlje služi, bavit ću se sportom i bit ću u sportu”.

Prvenstvo Hrvatske ISSF juniori i juniorke, Osijek 2022.

U subotu 02.04. na streljani Pampas u Osijeku održalo se Prvenstvo Hrvatske ISSF program za kadete i kadetkinje.
Juniori Luka Dimović, Maksimilijan Jurina i Jan Livanićić u disciplini 10m zračna puška su dali sve od sebe ali danas su djevojke bile bolje. I istoj disciplini Ivana Pišćetek je ostvarila svoj osobni rekord sa 601,0 krugova dok u disciplini zračnog pištolja Maja Kuzman sa 548 krugova i Gita Kasanić koja je isto tako ostvarila svoj osobni rekord od 533 krugova su ušle u Finale.
Finale je bilo vrlo napeto i borbeno među juniorkama te je tako Gita osvojila 8.mjesto, a Maja 2.mjesto i srebrnu medalju.

ČESTITAMO SVIMA!!!

Prvenstvo Zagreba ISSF kadeti i kadetkinje, 2022.

Prvenstvo Zagreba za kadete i kadetkinje održalo se u subotu 12.03. na streljani AS „Vrapčanski potok”.
U disciplini 10m zračna puška nastupio je Maksimilijan Jurina koji je sa 184,1 krug ušao u Finale i osvojio 4.mjesto. U disciplini zračnog pištolja Matija Krajna sa 155 krugova i Mihael Mičuda sa 149 krugova su ušli u Finale. Ovo je bilo njihovo prvo Finale te iako su se dobro držali na kraju Matija je osvojio 8.mjesto, a Mihael 7. mjesto. U ekipnom plasmanu kadeti u sastavu Matija Krajna, Mihael Mičuda i Filip Smetko osvojili su ekipno 2.mjesto. Uz njih na natjecanju je nastupio i Erik Kolarić kojemu je ovo bilo prvo natjecanje.

Čestitke dečkima !

U kategoriji kadetkinja kod zračnog pištolja Gita Kasanić je pogodila 170 krugova i osvojila srebrnu medalju. Uz nju nastupile su Petra Jurina 154 kruga i Larissa Hruškar 148 krugova.

Čestitke djevojkama !

Svjetski Kup Cairo, Egipat 2022.

U Cairo, Egipat od 26. do 28.02. održao se Svjetski kupu u gađanju zračnim oružjem ISSF programa. Valentina Gustin je nastupila za seniorsku Hrvatsku reprezentaciju u disciplini 10m zračna puška.

U eventu MIX Team sa svojim partnerom Petar Gorša (SD Dalmacijacement) nastupili su u Finalu te zajedno izborili BRONČANU MEDALJU !

ČESTITAMO !!!

5.kolo Hrvatske Lige i Prvenstvo Hrvatske ISSF seniori i seniore, Bjelovar 2022.

U Bjelovaru 19. i 20.02. održalo se Prvenstvo Hrvatske ISSF program za seniore i seniorke te završno 5.kolo Hrvatske lige.
U disciplini 10m zračni pištolj Maja Kuzman je sa 549 krugova ušla u Finale te osvojila brončanu medalju u kategoriji seniorki dok je u mlađim seniorkama osvojila srebrnu medalju.

U disciplini zračne puške Valentina Gustin je pogodila, ne samo svoj osobni rekord nego DRŽAVNI REKORD od 631,6 krugova !

S tim rezultatom Valentina je ušla u Finale koje je bilo vrlo napeto za gledati. Na kraju Valentina se okitila srebrnom medaljom, a nakon završenog 5.kola Hrvatske lige Valentina je bila nagrađena peharom za najbolji rezultat u disciplini zračne puške, seniorke !

Prvenstvo Zagreba ISSF seniori i seniorke, 2022.

Ovog vikenda 05. i 06.02. na streljani AV „Vrapčanski potok” održalo se Prvenstvo Zagreba za seniore i seniorke ISSF program.
U disciplini 10m zračna puška naša tri juniora u sastavu Luka Dimović, Jan Livančić i Maksimilijan Jurina osvojili su ekipno 3. mjesto, dok je u pojedinačnom plasmanu Valentina Gustin u istoj disciplini osvojila naslov Prvakinje Zagreba.
U disciplini 10m zračni pištolj u pojedinačnom plasmanu srebrnu medalju je osvojio Tomislav Lazić, a s kolegama Damir Tješinski i Marijo Jelenek zajedno su osvojili ekipno 2.mjesto.

ČESTITAMO SVIMA !!!

ISSF Grand Prix Osijek, 2022

Od 18. do 22. siječnja 2022. godine u Osijeku je održan ISSF Grand Prix. Naše djevojke Valentina Gustin u disciplini 10m zračna puška i Maja Kuzman u disciplini 10m zračni pištolj su nastupile u sklopu Hrvatske reprezentacije.

U pojedinačnoj konkurenciji Valentina je zauzela 14.mjesto sa 626,5 krugova što je bio najbolji rezultat u našoj reprezentaci kod discipline zračna puška - seniorke dok je Maja s 547 krugova zauzela 28.mjesto. U team eventu Valentina Gustin, Tanja Borović (SD Varaždin) i Estera Herceg (SD Končar) zauzele su 4.mjesto. U disciplini zračnog pištolja seniorke Maja Kuzman, Zlatka Hlebec (SK Rovinj) i Lana Skeledžija (SD Končar) su se hrabro borile i osvojile brončanu medalju !