"Budi moja podrška"

NAŠI SPONZORI

Arhiva članaka - 2021

Walther Youth Cup, Smederevo, Srbija 2021

Walther Youth Cup je natjecanje za kadete i juniore. Ovo je jedno od natjecanja koje je za naš Klub ostalo u dobrom siječanju jer osim odlične natjecateljske atmosfere i prijateljskog društva na ovom natjecanju, 2015.g. i 2016.g. Valentina Gustin je u disciplini 10m zračna puška osvojila glavnu nagradu (Walther LG400 zračna puška) i to ne jednom nego dva puta!

Nakon ne sudjelovanja dvije godine zbog COVID-19 sada se vraćamo s novom generacijom strijelaca na natjecanje. Ovoga puta na snažnom natjecanju za mlade u Smederevu (SRB) nastupila je naša Maja Kuzman u disciplini 10m zračni pištolj koja je drugog dana natjecanja 14.11.2021. sa rezultatom od 554 kruga osvojila 3. mjesto i brončanu medalju!

ČESTITAMO !!!

Finale Kupa Hrvatske, Osijek 2021

Zbog COVID-19 još jednu godinu za redom Finale Kupa Hrvatske pomaknuto je na kraj sezone, opet na istok zemlje ali ovoga puta održalo se u Osijeku 02.10.2021 u dvorani Gradski vrt gdje smo se svi već pomalo udomaćili.

Od naših članica nastupile su Maja Kuzman koja je u disciplini 10m zračni pištolj sa 551 krug ušla u Finale te osvojila 5 mjesto. Uz nju gađala je i Valentina Gustin koja se u disciplini 10m zračna puška također plasirala u Finale sa 624,0 pogođenih krugova te osvojila srebrnu medalju sa Finalnim rezultatom od 246,7!

ČESTITKE CURAMA !!!

Prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje ISSF, Solin 2021

29.06.2021. put Solina otišla je delegacija Streljačkog kluba Kustošija sa dva vozila.
Kod kadeti u disciplini 10m zračna puška Jan Livančić bio je najbolji zauzevši 9.mjesto sa 197.2 kruga, Martin Ljubanović bio je 23. sa 190.1 krug, Maksimilijan Jurina 32. sa 182.2 kruga i Luka Pešić 38. sa 176.6 krugova.
Kod kadetkinja Ivana Piščetek još odradila odličan meč i sa pogođenih 192.9 krugova zauzela je 14. mjesto.

Našoj novopečenoj pištoljašici Giti Kasanić je bilo toliko zabavno u Finalu u koje je dospjela sa 165 krugova da je sama sebi pjevala (pokraj muzike koja je orila dvoranom) i na taj način osvojila 3. mjesto i brončanu medalju. Njezina kolegica Larissa Hruškar kojoj je ovo bilo drugo natjecanje malo je nedostajalo do Finala sa rezultatom od 142 kruga.

ČESTITKE SVIMA !!!

Prvenstvo Zagreba za kadete i kadetkinje ISSF, Zagreb 2021

Dana 12.09.2021. na AS "Vrapčanski potok", Zagreb održalo se Prvenstvo Zagreba za kadete i kadetkinje u ISSF programu. U disciplini 10m zračna puška u osnovnom meču Martin Ljubanović je sa 179,9 krugova zauzeo 10.mjesto, Maksimilijan Jurina se našao na granici te sa 180,6 krugova uspio osigurati ulazak u Finale, Luka Pešić je odradio 185,6 krugova, a Jan Livančić 189,8 krugova te su zajedno sa Maksimilijanom ušli u Finale. Bila je gusta borba u Finalu te je Maksimilijan osvojio 8.mjesto, Luka 7.mjesto, a Jan visoko 3.mjesto i brončanu medalju!
U ekipnom sastavu Livančić, Jurina i Pešić ponovno su zajedničkim radom osvojili zlatne medalje i naslov ekipnih prvaka !

Ivana Pišćetek u istoj disciplini sa osnovnim mečem od 192,0 krugova također je ušla u Finale u kojem je osvojila novu ogrlicu oko vrata - brončanog sjaja!
U disciplini 10m zračni pištolj Larissa Hruskar je odradila 148 krugova i svojim nastupom obilježila svoje prvo natjecanje u streljačkom sportu. Njezina kolegica Gita Kasanić sa 163 kruga osvojila je brončanu medalju!

ČESTITAMO SVIMA !!!

Prvenstvo Zagreba SZP za kadete i kadetkinje, Zagreb 2021

U Zagrebu 11.09.2021.g. održalo se Županijsko natjecanje – Prvenstvo Zagreba u serijskoj zračnoj pušci (SZP). na kojem su nastupali naši kadeti i kadetkinje.

Najbolji od njih bio je Maksimilijan Jurina koji je nakon osnovnog meča ušao u Finale kao peti te je nakon borbenog Finala osvojio 3.mjesto sa 272 krugova. Pešić Luka koji je u osnovnom meču odradio 182 kruga u Finalu je osvojio 4. mjesto s 271 pogođenih krugova. Uz njih u Finalu je bio i Jan Livančić koji je u osnovnom meču imao 180 krugova, a u Finalu zauzeo 7.mjestu sa 266 krugova. Martin Ljubanović sa rezultatom od 172 kruga zauzeo je 10.mjesto.

Uz dečke nastupila je kadetkinja Ivana Piščetek koja je sa 172 kruga ušla u Finale i sa 260 krugova zauzela 7 mjesto. U ekipnoj konkurenciji Livančić, Pešić i Jurina su osvojili zlatnu medalju sa 545 krugova!

Čestitke našim kadetima i kadetkinjama, budućim nadama Kluba!

Prvenstvo Hrvatske MK ISSF za juniore i juniorke, Zagreb 2021

17. i 18. srpnja 2021. godine u Zagrebu održalo se Prvenstvo Hrvatske u ISSF MK oružju u juniorskoj konkureniciji. Maja Kuzman u disciplini 25m MK pištolj sa 552 kruga osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju! Uz nju nastupio je i Luka Šintić u disciplini 50m MK puška ležeći koji se tijekom meča borio protiv loših vremenskih uvjeta koje je uzrokovao jak vjetar te odradio skromnih 572,6 krugova i zauzeo 4. mjesto.
Čestitamo !!!

Europsko prvenstvo, Osijek 2021

Europsko prvenstvo za zračno i vatreno oružje održalo se od 20.05-06.06.2021. godine na streljani Pampas i dvorani Gradski vrt u Osijeku.
Naše dvije članice nastupile su u čak četiri discipline. Valentina Gustin svoj deseti uzastopni nastup na EP zabilježila je u MQS konkurenciji u 10m zračnoj pušci (624,3 kruga) i po prvi puta u disciplini 50m MK puška trostav (1144 kruga).

Maja Kuzman natjecala se u disciplini 25m MK pištolj gdje je sa rezultatom od 548 krugova zauzela 23. mjesto u junioskoj konkurenciji. Par dana kasnije Maja kao članica ekipe juniorske Hrvatske reprezentacije nastupila je u Finalu discipline 25m MK pištolj team event i zajedno sa kolegicama osvojila visoko četvrto mjesto!

Čestitamo Valentini i Maji na odličnim nastupima!

Posljednji pozdrav prijatelju

U dubokoj boli obavještavamo sve članove, prijatelje, znance, ljubitelje streljaštva i sporta da nas je u četvrtak 13.05.2021.g. zauvijek napustio naš dugogodišnji član Izvršnog odbora i Kluba gospodin Zoran Todorić.

Unatoč velikoj borbi s teškom bolesti g. Todorić se uvijek zalagao za klub i pomagao koliko je mogao i zbog toga mu od srca zahvaljujemo. U ime cijelog Kluba obitelji Todorić upućujemo iskrenu sućut i žal za gubitkom našeg prijatelja koji će vječno živjeti u našim mislima, našem srcu i u našem Klubu.
Počivao u miru dragi prijatelju!

Posljednji ispraćaj g.Zorana Todorića biti će u srijedu, 19.05.2021. u 10:40 sati u krematoriju na Mirogoju.